Hírek, újdonságok

Kezdőlap --> Hírek, újdonságok

15 évvel ezelőtt, 2007. május 28-án hunyt el Kiss Imre népművelő, a Kultúrház legendás igazgatója. Néhány nappal később, 2007. június 2-án Pongó Bertalan tanító, helytörténész is távozott az élők sorából. Összeállításunkkal településünk e két neves és meghatározó személyiségére emlékezünk.

Ebben az évben is szeretnénk feldíszíteni Gádoros tojásfáját. Kérünk mindenkit, aki szeretné az általa készített csodás hímes tojását erre a fára feltenni, az 2022. április 13-ig adja le a Művelődési Házban vagy a Könyvtárban.

2022-ben már 22. éve annak, hogy márciusban a könyvtárak készülődnek az Internet Fiesta programjaira. A rendezvény elsődleges célja ebben az évben is a digitális írástudás terjesztése és az internet felhasználási lehetőségeinek minél szélesebb körű bemutatása. Az idei online programsorozathoz könyvtárunk ismét csatlakozott.

Egy évszázadal ezelőtt, 1921. november 27-én született Pilinszky János Budapesten, s négy évtizede, 1981. május 27-én hunyt el szintén a fővárosban. A kettős évforduló okán rövid összeállításunkban a 20 századi magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotójára emlékezünk.

A Justh Zsigmond Művelődési Ház és Könyvtár, valamint a Gádorosi Napközi Otthonos Óvoda szervezésében idén is megrendezésre került a dr. Hidasi László parkban a Márton-napi lámpás felvonulás. A program részeként a Csiga duó gyermekzenekar szórakoztatta a jelenlévőket.