Helytörténeti Gyűjtemény

Kezdőlap --> Helytörténeti Gyűjtemény --> Cikkek, írások --> Temetők és temetkezési helyek Gádoroson

Temetők és temetkezési helyek Gádoroson

2022. november 18-án a kevermesi könyvtár adott otthont a Békés Megyei Helytörténeti Találkozónak, melyre előadóként intézményünk munkatársa is meghívást kapott.

A rendezvényen Lantos Zoltán polgármester úr köszöntője után hét előadást hallhatott a közönség, melyek zömmel a települési temetők helytörténeti értékeinek feldolgozását állították a középpontba, hangsúlyt helyezve az értékmentő feladatokra.

Előadásunk Temetők és temetkezési helyek Gádoroson címmel hangzott el a konferencián.

AZ ELŐADÁS SZÖVEGE, A KÍSÉRŐ PREZENTÁCIÓ, VALAMINT A KONFERENCIA PROGRAMJA AZ ALÁBBIAKBAN OLVASHATÓ, ILLETVE MEGTEKINTHETŐ:

A BÉKÉS MEGYEI HELYTÖRTÉNETI TALÁLKOZÓ PROGRAMJA: