Rendhagyó irodalomóra keretében látogatott el hozzánk Szurovecz Kitti író, újságíró

2021.10.11

2021. október 11-én délelőtt 10 órakor újra általános iskolás diákokkal telt meg a Könyvtár olvasói tere. Intézményünk ezúttal Szurovecz Kitti írónőt látta vendégül, aki a Békés Megyei KSZR keretében látogatott el a településre.

Szurovecz Kitti személyében egy nagyon szimpatikus és közvetlen írónőt ismerhetett meg hétfő délelőtt a közönség. A 13 könyvet megírt szerző gyorsan megtalálta a közös hangot a jelen lévő diákokkal, amit ők nagy érdeklődéssel, figyelemmel és aktivitással háláltak meg.

Az írónő Szegeden tanult kommunikációt, s még felsőoktatási hallgatóként kezdte meg pályafutását a Magyar Televízió Navigátor című ismeretterjesztő műsorában. Később riporterként dolgozott a Delta című tudományos magazinnál. 2004-től a Sanoma Media Zrt. munkatársa, majd a Meglepetés magazin újságírója lett. Számos sztárinterjút és riportokat publikált már és rendszeres szerző a Nők Lapja Évszakok, Nők Lapja Psziché és a Maxima magazinoknál, valamint a Nők Lapja Cafe online lapnál. 2010 óta női regények írásával is foglalkozik. A Gyémántfiú-trilógia első részéért jelölték a Libri Aranykönyv-díjára is.

Az írónő - mindamellett, hogy mesélt az életéről, a békéscsabai Garanbonciás Napok hangulatáról és a műveiről - még egy kis szövegértési feladatot is belecsempészett az előadásába. Miután felolvasott egy kis részletet az új könyvéből (címe: A választás - GarabonCíity meséi) egy papírlapra minden diáknak le kell írnia az adott szövegrészlettel kapcsolatban feltett kérdéseire a válaszokat. Ezt követően a helyes válaszadók közül kisorsolt két kötetet a diákok között, amit névre szólóan dedikált a részükre. Lehetőség volt kötetlenül is kérdezni a szerzőtől, s közös fotók, szeflik is készültek vele és a diákokkal.

Összességében egy nagyon hangulatos és érdekes előadást hallhattunk, amit a nyolcadikos osztály és az előadó is egyaránt élvezett.

Köszönet Szurovecz Kittinek, hogy ebben a felemelő élményben részesített bennünket, valamint köszönet a Békés Megyei KSZR-nek, hogy lehetővé tette az esemény megvalósulását.

Szurovecz Kitti honlapja a következő linken érhető el: https://www.szuroveczkitti.hu

A rendezvényen készült fotók megtekinthetők honlapunkon a "Képgaléria" menü alatt a "2021-es képek" között az esemény nevére klikkelve, vagy közvetlenül ide kattintva is.